Friday, June 8, 2012

یک گام به پیش : چرا جنبش سبز ، اصلاحات و هر حرکت اجتماعی "غیر دولتی" در ایران به فائزه هاشمی،تاج زاده وعلیرضا رجائی بدهکار است

بیایید قدردانی را "یاد بگیریم"!


خاطره ای شفاهی می تواند مقدمه موثر برای شروع این یادداشت باشد.
«در انتخابات مجلس ششم لیست 30 نفره ای از کاندیداهای "دوم خرداد" عمدتاً با محوریت روزنامه نگاران "دوم خردادی" تهیه و منتشر شد. لیست مورد حمایت "ایران آباد" آنروز با لیست دوستان "دوم خردادی" در دو نفر اختلاف داشت. فائزه هاشمی(به عنوان شرف "انسان ایرانی" و مدافع واقعی حقوق "زنان و جوانان") و اکبر هاشمی رفسنجانی( به عنوان "عملگرا ترین سیاستمدار ایرانی" که همیشه "می داند"، "چه می خواهد و چه چیزی را می تواند بدست بیآورد"). سه نکته را قادر نیستم فراموش کنم.
1-      سید ابراهیم نبوی تنها روزنامه نگار مطرح آنروز بود که با "حیائی" بسیار محترمانه از دوستان خود خواست که روشن نمایند، چرا نام "فائزه" در لیست دوم خردادی ها نیست؟(سید در این خصوص خودت چیزی بنویس!)
2-      فائزه با احترام به "مبارزه ابلهانه ای که با حمله به اکبر هاشمی و بصورت بریدن شاخ بر بن" از طرف روزنامه نگاران "دوم خردادی" راه افتاده بود. حتی کوچکترین "گلایه" را از دوستان دوم خردادی "علنی" نکرد.
3-      آن شد که شد! فائزه رای نیاورد. اکبر هاشمی بعد از انتخاب و در اعتراض به هجمه تاریخی "ابلهانه" –نظر این قلم است-  انصراف داد. نزدیک به یک میلیون آرای صندوق ها توسط شورای نگهبان "جنتی" باطل شد. آقای علیرضا رجائی که برای اولین بار و از حرکت نوین "نهضت آزادی و ملی مذهبی ها" برای ساختن تاریخ ماموریت پیدا کرده بود، حذف شد و... حداد عادل به عنوان نفر سی ام وارد مجلسی شد که "تاج زاده انتخابات آنرا برگزار کرده بود.»
روز گار غریبی است، امروز مصطفی تاج زاده هنوز اعتقاد دارد که در هیچ دادگاهی که قبل از دادگاه "شکایت از جنتی" و در اتهام دخالت در انتخابات با باطل کردن نزدیک به یک میلیون از آرای مردم تهران، تشکیل شود، دفاع نخواهد کرد! علیرضا رجائی به جرم ماموریتی که مردم بر او قائل شده بودند و با ابطال آرای مردم تهران از انجام آن "معاف"شد، به جرم نکرده در زندان است! خانم الهه کولائی در سایت کلمه 18 خرداد مجلس ششم را بالاترین مجلس تاریخ ایران معرفی می کند(؟!) حداد عادل سودای ریاست مجلس و رویای ریاست جمهوری در سر دارد...
و تقریباً هیچ یک از اطلاح طلبان جرات اعتراف به "جهل" در بریدن "بن" "شاخه ای از درخت مدنیت ایرانی" که بدست آنها انجام شد را نداشته است.(جالب اینجاست که این دوستان از آدم هائی که جرائم بسیار بزرگتری داشته اند، انتظار دارند که مواضع بدست آورده را به راحتی تحویل بدهند)
و اما فائزه... بی هیچ گلایه ای از دوستان خود در میان اصلاح طلبان حکومتی، در انتظار "تحمیل هزینه زندان" برای اعتراض به نتیجه انتخابات 88 و حمایتش از "میر حسین" بر "گرده جناح حاکم و دولت انتصابی" آن است.
تحسین بر فائزه و صبوری و "عملگرائی" مثال زدنی او و دعوت از همه یاوران "ایران" برای قدر دانی از این "انسان ایرانی" وظیفه این یادداشت است.
آن کسانی که از بی عملی جنبش سبز "دل زده اند" و تاکتیک مبارزاتی می خواهند. می توانند و باید "قدردانی از فائزه" را به عنوان مهمترین کاری که "همین امروز می شود انجام داد" در پیش گیرند.
از سید ابراهیم نبوی انتظار دارم در این خصوص روشنگری بیشتری داشته باشند.
و بر این باورم که نباید "فریب" کسانی را خورد که "های و هوی دارند" بلکه باید "اعتماد" از دسته رفته را به یاوران واقعی جنبش که "سر به توی دارند"  باز سازی کرد! و این "عین عملگرائی" است.
قدردانی ای که بطور کاملاً منطقی، همزمان با یادبود حماسه 22 خرداد و جنبش سبز می تواند،حلقه یاران واقعی "میر حسین موسوی" را که با استواری، صلابت و صبوری توسط "علیرضا رجائی، مصطفی تاج زاده و فائزه هاشمی" نمایندگی می شود در مقابل چشم "جهانیان" قرار دهد.
***
(3 خرداد 1388): فائزه هاشمی هم در حالی که نوار سبزی به چادر خود دوخته بود، گفت: «اتفاقاتی خوبی در دوره سازندگی در کشور بوجود آمد، برای آنکه این اتفاقات از خاطره‌ها نرود مردم به سید محمد خاتمی رای دادند تا دوران سازندگی با افتخار ادامه یابد؛ اما امروز شرایط کاملاً برعکس آن روزها است. امروز و در این دوره، سرافکندگی نصیب ملت ایران شد و بر این اساس ما امروز به یک تغییر نیاز داریم تا بتوانیم در 22 خرداد هم پیروزی‌مان را جشن بگیریم».

وی گفت: «نمی‌شود در تعیین سرنوشت جامعه شرکت نکرد و انتظار معجزه داشت در انتخابات ریاست جمهوری 84 متاسفانه اصلاح‌طلبان با تعدد کاندیداها فرصت استثنایی را از دست دادند و این در حالی است که اگر در مرحله اول همه یکی شده بودند، 17 میلیون رای اصلاح‌طلبان در برابر 11 میلیون رای اصولگرایان را شاهد بودیم. امروز هم در همان شرایطیم، باید همگی بتوانیم تحلیل درستی از شرایط داشته باشیم. اگر به آمارها نگاه کنیم متوجه می‌شویم که رای اصلاح‌طلبان بیشتر از اصولگرایان است و اگر این فرصت استثنایی را هم از دست دهیم باز باید چهار سال دیگر بر خطایی که کردیم افسوس بخوریم».

این نماینده مجلس پنجم گفت: «کروبی و موسوی هر دو از چهره‌های محترم اصلاح‌طلب هستند که دارای سوابق طولانی سی ساله در انقلاب هستند اما آنچه که مهم است این است که بتوانیم تشخیص دهیم کدامیک از این دو نفر پایگاه بیشتری بین مردم دارند و کدام به پیروزی نزدیک‌ترند. مطمئناً اگر بر اثر خطای ما این دولت دوباره پیروز شود، امر بر رئیس دولت فعلی مشتبه می‌شود و خود را امام‌زمان می‌داند و خطاهای گذشته را با قدرت بیشتری ادامه می‌یابد. چرا که می‌گوید مردم با او موافق بودند و روش‌های ما در این چهارسال درست بود».

فائزه هاشمی ادامه داد: «از موسوی و کروبی می‌خواهم تا انتخابات رفاقت و دوستی‌های خود را حفظ کنند. چرا که به هیچ وجه نباید میدان را به رقیب بدهیم. نباید راه را اشتباه رفت و به جان هم بیافتیم».
وی ادامه داد: «در روش و منش میرحسین موسوی عقلانیت مشاهده می‌شود. به عنوان یک شهروند آرزو دارم کسی که از نظر آرا مردم در نظرسنجی‌ها مقبولیت کمتری دارد به نفع آن یکی کنار برود». 
No comments:

Post a Comment